obchod metrovým textilem a prádlem, vybavování interiérů a stínící systémy

TEXTIL LUDMILA s.r.o., prodejna / shop

Na hutích 13/693
PRAHA 6 (Dejvice)
160 00
---------------------------------
OTEVÍRACÍ DOBA/open time:
Po-Pá: 9:00-18:00 hod
So, Ne: zavřeno
tel.: 720943766
info@textilludmila.cz

Údržbové informace

Jak udržet povlečení stále jako nové?

Chcete aby Vaše povlečení vypadalo stále jako nové i po několika měsících a letech? Materiál a barva ložního prádla zůstanou stálé pouze v případě, že se o povlečení budeme pečlivě starat. Zároveň je třeba dodržovat symboly údržby uvedené na textilní etiketě na výrobku. Každý druh povlečení má své výhody i nevýhody a vyžaduje jiný typ údržby. 

Bavlněné, krepové a flanelové ložní prádlo patří k těm méně náročnějším na údržbu. Naopak bavlněný satén a damašek udržíte stále krásné pouze citlivým přístupem a šetrným praním.

Správné praní je základ

Před prvním použitím prosím povlečení vždy vyperte, tím dojde k odstranění zbytkových barev a různých nečistot z výroby. Před samotným procesem praní obraťte povlečení naruby a zapněte všechny zipy, popř. knoflíky.

Roztoči a bakterie jsou všude v našem lůžku i dokonce na ložním povlečení. Ano, nejsou viditelní, ale jsou tam a jistě se velmi dobře živí na našem těle. Můžeme je zničit již při teplotě 57 °C. Z tohoto, ale i z jiných hygienických důvodů, je důležité prát povlečení na 60 °C a s kvalitním pracím práškem.  Prací prostředek volte podle barvy povlečení. Nepoužívejte prací prášek na bílé prádlo s oxidačními účinky na barevné povlečení.

Pozor na přesušení ložního prádla!

Po vyprání nenechávejte povlečení dlouho ležet v pračce, zbytečně se pomačká, dejte ho v co nejkratší době sušit. Nenechávejte však bavlněné povlečení vysušit úplně, tzv. přesušit, bude se Vám velmi špatně žehlit. Nevěšte povlečení na šňůru pouze za rohy, zahákněte celé okraje. (Může dojít k vyvěšení a vytahání rohů.) Nesušte povlečení na ostrém slunci, může dojít ke vzniku světlých skvrn.

Sušení ložního prádla v sušičkách příliš nedoporučujeme, ale pokud přesto chcete sušičku použít, zvolte delší program s nižší teplotou sušení. 

Žehlit nebo nežehlit?

Žehlit můžete v podstatě všechny typy povlečení, kromě povlečení krepového. Pokud ložní prádlo pověsíte dobře narovnané, lépe si tak udrží tvar a také se vám bude snadněji žehlit. Povlečení žehlete vždy naruby. V okolí zipového uzávěru žehlete opatrně. Nesnažte se žehlit povlečení za každou cenu na sucho (může dojít až k propálení a poškození tkaniny). Než vyžehlené prádlo složíte a uložíte, nechte ho vychladnout.